Dovolená 2011 v chorvatsku - Istrie

Istrie Poloostrov Istrie se nachází mezi Terstským a Rijeckým zálivem a zasahuje do území Itálie, Chorvatska a Slovinska. Rozloha poloostrova činí celkově 3700 kilometrů čtverečních. Oblast Istrie je v Chorvatsku jednou z nejnavštěvovanějších, upravené betonové pláže se zde střídají s oblázkovými a nabízí tak turistům z celého světa skvělé koupání v Jaderském moři. K vidění jsou také krásné zalesněné malebné zátoky a rozvinuté krasové jevy na celém území poloostrova. Istrie v Chorvatsku nenabízí pouze koupání a letní rekreaci, ale můžete navštívit také mnohá městěčka plná historických památek. Zajímavé je také geografické dělení Istrie podle barev na Bílou, Šedou a Červenou Istrii. Bílá Istrie zahrnuje pohoří Učka a pohoří Čičarija, které jsou tvořeny převážně vápencem, proto název Bílá. Šedá jílovitá hornina dala zase název Šedé Istrii, nachází se na území od Labinu přes mys Savudarija až k Terstu. Úrodná půda zvaná červenice tvoří hlavní složku Červené Istrie.

Dovolená v městě Umag

Umag - Chorvatsko Umag je chorvatské město, které dříve bylo římskou osadou Umacus. Ve 13. století patřil Umag pod Benátskou republiku, koncem 18. století prošel rakouskou a italskou nadvládou a konečně roku 1953 přešel Umag pod Jugoslávii. Umagský přístav je znám vývozem istrijského vína do celého světa. Rekreační oblast Stella Maris je sídlem národního tenisového centra, kde se každoročně pořádá mistrovství v tenisu Croatia open. Umag je jedním z turisticky nejnavštěvovanějších měst na Istrii, je doslova rájem pro letní dovolenou.


Chorvatské město Rovinj

Rovinj - Chorvatsko Dalším pobřežním městem Chorvatské Istrie je Rovinj (italsky Rovigno). Pohled na město působí harmonický dojem, všechny křivolaké uličky se plazí k jediné městské dominantě - katedrále sv. Eufémie, jenž byla postavena roku 1736 jako největší barokní stavba na Istrii. Město obličují zalesněné vršky, kde se tyčí nejrůznější hotely. V okolí najdeme také 13 ostrovů rovinjského souostroví.